Čím sú pneumatiky Nokian Tyres výnimočné? Nápady, bezpečnosť, špičková technológia

Tóth Dorottya

Fínsky výrobca pneumatík Nokian Tyres sa zaoberá výrobou pneumatík pre osobné vozidlá od roku 1932. Je jediným výrobcom v Európe, ktorý má vlastné zimné stredisko na testovanie.

Bezpečnosť pneumatík Nokian Tyres vychádza z dôkladných poznatkov o severských podmienkach, ktoré sú kombináciou inovácií - neustáleho množstva nápadov využívaných na zlepšenie bezpečnosti, životnosti a povedomia o životnom prostredí. Výsledky ich činnosti sa testujú v podmienkach, v ktorých môžu prosperovať len najpevnejšie.

 Podľa spoločnosti Nokian Tyres hlavnou úlohou výskumu a vývoja je podporiť pozíciu spoločnosti ako najlepšieho výrobcu zimných a lesných pneumatík na svete. Základný princíp výskumu a vývoja sa nezmenil už 80 rokov: vyvíjať pneumatiky pre používateľov jazdiacich v severských podmienkach, ktorí požadujú od svojich pneumatík bezpečnosť a trvanlivosť za každých podmienok.

nokian tyres hq russia exit

 

Na testovanie sa vynakladá približne 50% nákladov na vývoj produktu. To preto, že primerané výsledky testov nie je možné dosiahnuť len v laboratórnych podmienkach a vykonávaním automatizovaných testov. Z tohto dôvodu testujú svoje výrobky v reálnom prostredí. Testovanie bez kompromisov si vyžaduje skoro nekonečný počet iterácií v konštantných podmienkach, aby sa získali spoľahlivé výsledky. Na tento účel sa najsevernejší európsky výrobca pneumatík venuje aspoň polovicu roka serióznemu testovaniu zimných pneumatík. Testy zahŕňajú brzdenie, zrýchlenie, manipuláciu a jazdu na pretekárskych dráhach a na prudkých kopcoch v zľadovatených a zasnežených podmienkach.

Aby sme mohli vyhlásiť, že pneumatika je bezpečná a spoľahlivá, je potrebné venovať trvalú pozornosť detailom. Veď bezpečnosť vyplýva z špičkových technológií, vedeckých výsledkov, skúseností a testovania.

Bezpečnostné prvky vozidla ponúkajú nejakú ochranu, ale nedokážu vyriešiť všetky chyby. Pneumatiky sú prvkom aktívnej bezpečnosti, jediným kontaktným bodom medzi cestou a vozidlom. Predstavujú štyri ruky, dlane vozidla - ruky, na ktoré každý vodič zverí svoj život a životy svojich spolucestujúcich. Kvalitná pneumatika je najdôležitejším bezpečnostným súčiastkam vozidla. Špičkový produkt vytvorený na základe dôkladného výskumu a testovania, ktorý potrebuje údržbu. Ozajstná, vysokokvalitná pneumatika je oveľa viac ako kúsok pneumatiky; je výsledkom starostlivého vývoja a dôkladného testovania, starostlivo pripraveným špičkovým technologickým výrobkom, ktorý zahŕňa vysoký podiel ručnej práce, chemických a technických znalostí, presnosti a vysokokvalitných surovín. Preto sa nemožno čudovať, že trvá dva až štyri roky vývoja, kým sa nová pneumatika objaví na ceste.

nokian

 

Bezpečnosť je podstatou letných, zimných a celoročných pneumatík značky Nokian Tyres. Viac ako 80 rokov skúsenosti nás presviedča o tom, že pneumatiky sú vyrobené s najlepšou prípravou. Fínska výrobňa je známa svojou vynikajúcou ponukou zimných pneumatík, ktoré neustále dosahujú vynikajúce výsledky pri testoch, ale nemožno zabúdať ani na letné vzory pneumatík!

Vzorky dezénu pneumatík Nokian Tyres ponúkajú vynikajúci výkon na suchej aj mokrej vozovke. Počas používania poskytujú presný a stabilný jazdný zážitok s vysokým stupňom komfortu, nízkou hlučnosťou a vynikajúcou ovládateľnosťou. Naše skúsenosti sú potvrdené aj cestnými testami, pri ktorých sa neustále umiestňovali medzi prémiovými pneumatikami.

Fínsky výrobca prémiových pneumatík tento rok začínal výstavbu svojej prvej ekologickej továrne bez emisií CO2 v meste Oradea.

Výroba prvých pneumatík sa začne v druhej polovici roka 2024, pričom výroba úžitkových pneumatík sa začne od začiatku roka 2025. Rumunská továreň zabezpečí zamestnanie asi pre 500 ľudí a bude sa zameriavať najmä na výrobu väčších osobných pneumatík a pneumatík pre vozidlá SUV, ktoré budú predávané na stredoeurópskom trhu. Samozrejme, spoločnosť tiež bude naďalej rozširovať kapacitu svojich závodov vo Fínsku a v Spojených štátoch, keďže jej cieľom je diverzifikovať svoje výrobné aktivity z geografického hľadiska.

 

Nokian Tyres 1 800x500 c

 

Celý sortiment pneumatík značky Nokian Tyres je dostupný na sklade:
https://www.nano-tyre.sk/pneumatiky-auto/zimne-pneumatiky/pneumatiky-nokian_tyres/ 
https://www.nano-tyre.sk/pneumatiky-auto/letne-pneumatiky/pneumatiky-nokian_tyres/ 
https://www.nano-tyre.sk/pneumatiky-auto/celorocne-pneumatiky/pneumatiky-nokian_tyres/ 

 

 

nano-tyre.sk
kosar icon
Pneumatiky WEBSHOP

tyre-test.org Testy pneumatík,
recenzie od skutočných používateľov
tire icon tyre background