Nová pneumatika Goodyear UltraGrip Performance 3 bude bojovať o titul zimnej superhviezdy aj v roku 2023

Tóth Dorottya

Spoločnosť Goodyear uvádza nový model pneumatiky UltraGrip Performance 3, jednu z najlepších pneumatík pre zimné obdobie.

So svojimi inovatívnymi vlastnosťami spoločnosť Goodyear definuje najnovšiu novinku vo svojom zimnom sortimente ako nový štandard na trhu. Test nezávislého nemeckého inštitútu TÜV SÜD potvrdil, že pneumatika UltraGrip Performance 3 dosahuje v porovnaní so štyrmi konkurenčnými pneumatikami v rovnakom segmente najlepšie výsledky v štandardoch brzdenia na mokrej a suchej vozovke, v zákrutách na mokrej vozovke a v presnosti riadenia na snehu.

Nová pneumatika UltraGrip Performance 3 sa uvedie na trhu ako nástupca pneumatík UltraGrip 9+ a UltraGrip Performance+ v nasledujúcej sezóne. Pneumatika UltraGrip Performance 3 bude dostupná v 94 rôznych rozmeroch a kompatibilná so spaľovacími aj elektrickými vozidlami.

Pneumatika UltraGrip Performance 3 je výsledkom vývoja tých najlepších technológií spoločnosti Goodyear, aby spĺňala požiadavky všetkých zimných podmienok.

ultragrip performance 3 5884

Technológia Wet Braking+ zabezpečuje lepší odvádzanie vody z dezénu. Voda je odvádzaná do bokov namiesto prednej časti, čo znižuje riziko vzniku aquaplaningu a poskytuje vynikajúci výkon v mokrých jazdných podmienkach.

Technológia Snow Protect zvýrazňuje hustotu lamiel na dezéne pre maximálnu priľnavosť. Naviac charakteristické „snehové pazúry”, dlhšie drážky na okrajoch ramien, zlepšujú výkon v mäkkom a hlbokom snehu.

Pre potreby elektrických vozidiel ponúka pneumatika UltraGrip Performance 3 inovatívnu zmes dezénu, ktorá je odolnejšia voči opotrebovaniu; 3D lamely poskytujú väčšiu stabilitu, aby vydržali vyššie zaťaženie.

 

Ide nielen o výkon, ale aj o efektívnosť a vnútorný hluk!

Technológia vyvinutá spoločnosťou Goodyear zabezpečuje, aby pneumatika UltraGrip Performance 3 bola mimoriadne efektívna a mala nízky index vnútornej hlučnosti. V skutočnosti sa valivý odpor znížil až o 3 % a hmotnosť pneumatiky až o 10% v celom rozsahu. Navyše aerodynamickejší dizajn bočníc zlepšuje prúdenie vzduchu, čím sa znižuje hlučnosť.

Znižovanie hluku v celom rozsahu dosahuje až 36% (približne 2 dB). Súčasťou tohto sortimentu pneumatík je aj technológia Goodyear SoundComfort, ktorá umožňuje zníženie hluku až o 50% (približne 4 dB).

ultragrip performance 3 5885

 

Goodyear UltraGrip Performance 3: je odpoveďou na potreby trhu

Trh automobilového priemyslu sa neustále vyvíja prostredníctvom výkonných modelov, ako sú SUV a elektrické alebo hybridné vozidlá, z ktorých vyplýva spotrebiteľský dopyt po prémiových pneumatikách, ktoré poskytujú výkon a účinnosť vo všetkých situáciách.

Pneumatika UltraGrip Performance 3 je vhodná pre najnovšie a najobľúbenejšie vozidlá na trhu, ako napríklad Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW 4 Gran Coupe, Cupra Formentor, Tesla Model S Plaid alebo Smart #1, Toyota Aygo X alebo Volvo

Do septembra 2023 bude dostupný celý sortiment 94 rozmerov, 14 a 21 palcov (vrátane 13 nových). Goodyear UltraGrip Perfomance 3 je pneumatika EV Ready, teda ju možno namontovať na všetky typy vozidiel.

 

Sledujte informácie o akciách spoločnosti NanoTyre, aby ste nezmeškali nákup modelu UltraGrip Performance 3!

https://www.nano-tyre.sk/pneumatiky-auto/zimne-pneumatiky/pneumatiky-goodyear/ultragrip-performance-3/

nano-tyre.sk
kosar icon
Pneumatiky WEBSHOP

tyre-test.org Testy pneumatík,
recenzie od skutočných používateľov
tire icon tyre background

Odporúčame vám