Čo si treba všímať pri nákupe zimných pneumatík pre vozidlá SUV?

Tóth Dorottya

Aké sú rozdiely medzi zimnými pneumatikami pre vozidlá SUV a zimnými pneumatikami určenými pre osobné vozidlá? Mnohí si kladú túto otázku na ktorú vám odpovedáme my v spoločnosti Nano-Tyre.

 Toyota Sequoia Capstone 1

 

Čo je vlastne vozidlo SUV?

Kombinácia výkonu dodávky, vnútorného priestoru minibusov a pohonu štyroch kolies vozidiel je dôvodom vzniku širokej škály vozidiel SUV. Vznikol podstatne dávnejšie, než by ste si mysleli, pretože model JEEP Cherokee bol už obľúbenou značkou v osemdesiatych rokoch. Jeho robustný vzhľad a priestranný interiér sa stali obľúbenými medzi rodinnými podnikateľmi, ktorí si cenia vzhľad a využiteľnosť. Kombi automobily ešte nikdy neboli také skvelé, športové a pritom prispôsobené pre rodinu. Vysoká poloha sedenia prináša používateľovi pocit bezpečia. Je ideálnou voľbou, keď sa musíte dostať len do škôlky, alebo aj vtedy, keď plánujete víkendový výlet ďaleko od asfaltovej cesty. Môžeme si byť istí, že zásluhou pohonu predných kolies sa nezaseknete na prvej kopce a ani sa nepotopíte do blata.

Jeho spotreba napriek tomu nie je vysoká. Po vylepšení sú najnovšie modely vybavené elektronickou spojkou GKN. Ak je to potrebné, silu na všetky 4 kolesá môžete použiť, ale na rovnom povrchu je poháňaná len predná náprava motorom.

 

Akú pneumatiku si kúpiť pre vozidlo SUV?

Označenie SUV je skratkou pre Sport Utility Vehicle, čo znamená športovo-úžitkové vozidlo. Nazýva sa tiež mestské terénne vozidlo, vozidlo na voľný čas a veľmi rozšírený je aj výraz SUV. Nazývať tieto vozidlá terénnymi vozidlami je trochu zavádzajúce, pretože v tomto prípade nie sú terénne, hoci automobily s pohonom všetkých kolies sa výborne pohybujú v ľahšom teréne.

Pre vozidlá SUV sa odporúčajú pneumatiky pre vozidlá SUV s väčším priemerom a zosilnenou konštrukciou. Niektorí výrobcovia ponúkajú zimné pneumatiky pre osobné vozidlá aj pre vozidlá SUV a existujú aj zimné pneumatiky špeciálne navrhnuté a vyrobené pre vozidlá SUV.

Pri výbere pneumatík je takisto dôležité zohľadniť prostredie, v ktorom vaše obľúbené vozidlo SUV najazdí väčšinu svojich kilometrov. Ak preferujete dedinský terén, radšej si kúpte pneumatiky s terénnym dezénom. Ak však túžite jazdiť po asfalte, nezabudnite namontovať pneumatiku určenú do mestských podmienok, čím ušetríte palivo a zaistíte dobrú priľnavosť. Ale ktoré pneumatiky? Vzhľadom na širokú a rôznorodú škálu je to oprávnená otázka.

SUV 2023

 

Zimné pneumatiky pre vozidlá SUV od prémiových výrobcov, odporúčané spoločnosťou Nano-Tyre a jej nákupcom:

 

michelin pilot alpin 5 suv.3

 

Vyhľadajte najlepšie zimné pneumatiky pre vozidlá SUV z našej ponuky: https://www.nano-tyre.sk/

 

nano-tyre.sk
kosar icon
Pneumatiky WEBSHOP

tyre-test.org Testy pneumatík,
recenzie od skutočných používateľov
tire icon tyre background