AutoBild veľký test letných pneumatík 2022: porovnanie 50 pneumatík

Tóth Dorottya

AutoBild veľký test letných pneumatík 2022: porovnanie 50 pneumatík

Test letných pneumatík s 50 pneumatikami rozmeru 215/55 R 17: prvá kontrola bezpečnosti Vám ukáže, ktoré pneumatiky nechať na poličke!

Testované rozmery pneumatík sú vhodné pre mnohé vozidlá strednej triedy, ako napríklad VW Passat, Škoda Superb a Ford Mondeo. Je kompatibilná aj s viacerými vozidlami SUV, ako sú Audi Q2 a VW T-Roc. V rámci testu bolo zakúpených a testovaných viac ako 50 rôznych letných pneumatík. 

V kvalifikačnom kole sa pri prvej bezpečnostnej kontrole meria brzdná dráha na suchej a mokrej vozovke. Do druhého kola, kde sa uskutoční skutočný test pneumatík (aquaplaning a ovládateľnosť), postúpia len pneumatiky s najlepšou brzdnou dráhou.

autobild 2022 nyari gumi teszt 1

Bridgestone je presvedčila na teste bŕzd

Podľa očakávania sa v teste bezpečnosti v prvej desiatke umiestnili známe značky ako Bridgestone, Dunlop, Vredestein a Michelin. 

Okrem toho sa darilo aj juhokórejskej značke Hankook, ktorá je už mnoho rokov dobre etablovanou značkou, a ďalším značkám pneumatík strednej triedy, ako sú Nokian, Kumho, Toyo, Falken a Nexen. 

Pneumatika Bridgestone Turanza T005 je špičková, dosahuje najkratšiu brzdnú dráhu na mokrej vozovke a je najlepšia v testoch brzdnej dráhy na mokrej aj suchej vozovke. 

Pneumatika Kumho ECSTA HS52 zaostáva za celkovým lídrom len s malým odstupom. Model HS52 je vďaka svojmu vynikajúcemu výkonu jedným z najväčších prekvapení tejto sezóny. 

Pneumatika Toyo Proxes Comfort, ktorá excelovala v teste letných pneumatík ADAC 2022, teraz potvrdila svoje miesto medzi najlepšími vynikajúcim výsledkom v teste AutoBild.

autobild 2022 nyari gumi teszt 2

Letné pneumatiky s najlepšou brzdnou dráhou sa dostali do finále

Hoci záverečné kolo testu ešte neskončilo, výsledky kontroly bezpečnosti sú už prezentované. V tabuľke sú uvedené brzdné dráhy namerané počas dvoch testov brzdenia, ako aj pridané hodnoty. Do finále postúpilo 21 najlepších pneumatík označených v tabuľke s dostatočnými bezpečnostnými rezervami. Pneumatiky vyznačené kurzívou v dolnej časti tabuľky odborníci AutoBildu neodporúčajú - ponúkajú príliš malú bezpečnostnú rezervu.

Mintázat                                Nedves fékút                                            Száraz fékút                                       Összesítés

autobild 2022 nyari gumi teszt 3

autobild 2022 nyari gumi teszt 4

autobild 2022 nyari gumi teszt 5

autobild 2022 nyari gumi teszt 6

autobild 2022 nyari gumi teszt 7

autobild 2022 nyari gumi teszt 8

autobild 2022 nyari gumi teszt 9

autobild 2022 nyari gumi teszt 10

autobild 2022 nyari gumi teszt 11

* Poznámka k interpretácii tabuľky: od 80 km/h na mokrej vozovke, od 100 km/h na suchej vozovke (brzdná dráha v metroch).

 

Zdroj:

autobild.de

nano-tyre.sk
kosar icon
Pneumatiky WEBSHOP

tyre-test.org Testy pneumatík,
recenzie od skutočných používateľov
tire icon tyre background

Odporúčame vám